Skočit na obsah

Vietcong 2

E-shop

Anketa

Odkazy

  • Vietcong 2 - Scorpions.cz
  • Vietcong 2 || fansite

Přispějte

Statistika

  • TOPlist

Info

Stahujte mapy ...
Fist Bravo

Krátké informace

01.04. 15 let hry! Vyšla 27.3.2003.
14.12. Bylo zde 340.000 lidí.
31.12. Vše nejlepší do roku 2017.
18.01. Downloady plně funkční.
23.12. Vše nejlepší do roku 2015.
13.05. Vietcong2 Nightcup#3.
17.02. Bylo zde více 310 000 lidí.
26.12. Vše nejlepší do roku 2014.

Jak v D3P o Moscow Rhapsody přišli

10.02.2009 22:47

» Fundamentalističtí fanoušci české vývojářské scény určitě vědí, že Mafia II není jedinou oznámenou hrou největšího českého vývojářského studia 2K Czech. Pomineme-li pravděpodobně k ledu uložený válečný simulátor Enemy in Sight, zbývá ještě jeden titul, o kterém se ví v rámci možností hodně - rusky laděná střílečka Moscow Rhapsody, o níž jsme už na Vietcong 2 fansitě párkrát informovali (tady a tady).

Když před dvanácti měsíci došlo ke vzniku 2K Czech, jednou z nejčastějších otázek bylo: co se teď s Moscow Rhapsody stane? Vydá ho D3 Publisher, jeho původní vydavatel, nebo jej snad dodělají v 2K, protože IP vlastnili brněnští vývojáři? Na část otázky jsme v trošku neopatrně (nebo taky ne, co my víme, komu kromě investorů či akcionářů to vlastně slouží :) ) zveřejňovaných finančních reportech japonského D3P odpověď našli. Zní jednoduše: D3P už dlouho s Moscow Rhapsody nic společného nemají.

Nutno říct, že by možná spíš raději měli, ovšem právě okolnosti loňského ledna, kdy jim do zřejmě hodně rozpracovaného projektu vlezl obr jménem Take-Two Interactive, všechno změnily. Jak finanční zpráva uvádí, díky nečekané akvizici Illusionů byli v D3P přinuceni z více než poloviny hotový projekt Moscow Rhapsody ukončit.

Jak jsme již předloni zmiňovali, D3P není zrovna největší společnost a na Moscow Rhapsody hodně vsázela. Což taky znamená, že hodně investovala. A s ukončením projektu samozřejmě zmizely i všechny peníze do něj vložené, což dle D3P za první polovinu vývoje Moscow Rhapsody známená nečekané navýšení ztráty společnosti o v přepočtu zhruba 118 milionů korun. V reakci na tuto ztrátu a změny na trhu videoher zastavili D3P i produkci dalších připravovaných titulů, přičemž se aktuálně hodlají koncentrovat na již zavedené značky, návrat financí do lepších čísel a následné pokračování růstu společnosti. Mimo to by také D3P rádi od Take-Two dostali změt aspoň finance vložené do MR, nicméně to bude asi dost těžké :-) (P.S. - aktální stav může být jiný, data jsou zhruba dva měsíce stará, chtěli jsme s tím přijít zase na Silvestra jako minule, ale holt nevyšlo :o) )

Celá situace je ovšem dost nejasná a těžko říct, co to vlastně pro Moscow Rhapsody znamená. D3P se o MR zmiňovali jako o "vlastní" videohře, což ale pravda nejde moc dohromady s tím, že MR je registrováno Illusionům. Pro Take-Two by bylo pokračování ve vývoji MR asi hodně dobrým businessem, ovšem je otázka, jestli to je nějak právně či jinak možné. A taky je otázka, jak by se to dalo všechno přeorganizovat, moc si to nedovedeme představit :-). Ale držme palce.

Pokud má někdo zběhlejší v herním průmyslu na základě tohoto dokumentu nějaké jiné poznatky, nechť je prosím tak laskav a zmíní se do komentařů či mně (Raptor) na některý z kontaktů :o).

Celá novinka | Komentáře (19) | Autor: Raptor | Zdroj: uvedeno v článku

Strana: 1

© 2005 - 2015
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Esche
Veškerý obsah webu zde zveřejněný je chráněn autorským zákonem a jeho kompletní,
ale i částečné přejímání bez souhlasu šéfredaktora je výslovně zakázáno!