Skočit na obsah

Vietcong 2

E-shop

Anketa

Odkazy

  • Vietcong 2 - Scorpions.cz
  • Vietcong 2 || fansite

Přispějte

Statistika

  • TOPlist

Info

Stahujte mapy ...
Fist Bravo

Krtk informace

01.04. 15 let hry! Vyšla 27.3.2003.
14.12. Bylo zde 340.000 lidí.
31.12. Vše nejlepší do roku 2017.
18.01. Downloady plně funkční.
23.12. Vše nejlepší do roku 2015.
13.05. Vietcong2 Nightcup#3.
17.02. Bylo zde více 310 000 lidí.
26.12. Vše nejlepší do roku 2014.

Kategorie novinek

Vietcong | Vietcong 2 | Ostatní | IS | Web

Jak v D3P o Moscow Rhapsody přišli

10.02.2009 22:47

» Fundamentalističtí fanoušci české vývojářské scény určitě vědí, že Mafia II není jedinou oznámenou hrou největšího českého vývojářského studia 2K Czech. Pomineme-li pravděpodobně k ledu uložený válečný simulátor Enemy in Sight, zbývá ještě jeden titul, o kterém se ví v rámci možností hodně - rusky laděná střílečka Moscow Rhapsody, o níž jsme už na Vietcong 2 fansitě párkrát informovali (tady a tady).

Když před dvanácti měsíci došlo ke vzniku 2K Czech, jednou z nejčastějších otázek bylo: co se teď s Moscow Rhapsody stane? Vydá ho D3 Publisher, jeho původní vydavatel, nebo jej snad dodělají v 2K, protože IP vlastnili brněnští vývojáři? Na část otázky jsme v trošku neopatrně (nebo taky ne, co my víme, komu kromě investorů či akcionářů to vlastně slouží :) ) zveřejňovaných finančních reportech japonského D3P odpověď našli. Zní jednoduše: D3P už dlouho s Moscow Rhapsody nic společného nemají.

Nutno říct, že by možná spíš raději měli, ovšem právě okolnosti loňského ledna, kdy jim do zřejmě hodně rozpracovaného projektu vlezl obr jménem Take-Two Interactive, všechno změnily. Jak finanční zpráva uvádí, díky nečekané akvizici Illusionů byli v D3P přinuceni z více než poloviny hotový projekt Moscow Rhapsody ukončit.

Jak jsme již předloni zmiňovali, D3P není zrovna největší společnost a na Moscow Rhapsody hodně vsázela. Což taky znamená, že hodně investovala. A s ukončením projektu samozřejmě zmizely i všechny peníze do něj vložené, což dle D3P za první polovinu vývoje Moscow Rhapsody známená nečekané navýšení ztráty společnosti o v přepočtu zhruba 118 milionů korun. V reakci na tuto ztrátu a změny na trhu videoher zastavili D3P i produkci dalších připravovaných titulů, přičemž se aktuálně hodlají koncentrovat na již zavedené značky, návrat financí do lepších čísel a následné pokračování růstu společnosti. Mimo to by také D3P rádi od Take-Two dostali změt aspoň finance vložené do MR, nicméně to bude asi dost těžké :-) (P.S. - aktální stav může být jiný, data jsou zhruba dva měsíce stará, chtěli jsme s tím přijít zase na Silvestra jako minule, ale holt nevyšlo :o) )

Celá situace je ovšem dost nejasná a těžko říct, co to vlastně pro Moscow Rhapsody znamená. D3P se o MR zmiňovali jako o "vlastní" videohře, což ale pravda nejde moc dohromady s tím, že MR je registrováno Illusionům. Pro Take-Two by bylo pokračování ve vývoji MR asi hodně dobrým businessem, ovšem je otázka, jestli to je nějak právně či jinak možné. A taky je otázka, jak by se to dalo všechno přeorganizovat, moc si to nedovedeme představit :-). Ale držme palce.

Pokud má někdo zběhlejší v herním průmyslu na základě tohoto dokumentu nějaké jiné poznatky, nechť je prosím tak laskav a zmíní se do komentařů či mně (Raptor) na některý z kontaktů :o).

Cel novinka | Komente (19) | Autor: Raptor | Zdroj: uvedeno v článku

J. Kolář - od chlebníku až po 2K Czech

20.09.2008 21:14

» Každoroční událostí české herní scény je velká slezina českých vývojářů - Game Developers Session. Bývá často zdrojem velmi zajímavých poznatků, drbů a samozřejmě také člověku s hlubším zájmem o problematiku her pořádně rozšíří obzory. Jarek Kolář, spoluzakladatel Pterodonu a jeho (s uctivým respektem ke všem ostatním) nejdůležitější osoba, dnes dev. manager Mafie 2 v 2K Czech, bývá na GDS už nějaký ten rok poměrně pravidelným hostem a jeho přednášky patří k tomu nejzajímavějšímu z celého GDS. Tradice se neměnila ani na letošním GDS, pro které si Jarek připravil zhruba hodinové povídání o historii Pterodonu.Vce...

Cel novinka | Komente (3) | Autor: Raptor | Zdroj: BW, modrak.cz

Lubomír "Destro" Dykast v rozhovoru

25.07.2008 16:34

» Ne, neumřeli jsme. A ne, neudělali jsme pro vás rozhovor s bývalým vývojářem Pterodonu :-). To komunitní manažerka 2K se přičinila na oficiálním Mafia 2 webu (taky teď nadáváte, že oba Vietcongy žádného komunitního manažera nedostaly, přitom to bylo potřeba daleko víc? Holt jiná doba, jiná situace ...). Lubomír Dykast, pokud byste to nevěděli, je člověk zodpovědný za designování multiplayeru všech třech příspěvků ve Vietcong sérii. Srozumitelněji řečeno - bezpochyby i díky němu nás dodnes baví Vietcong hrát.

Momentálně své zkušenosti a talent uplatňuje při designování misí pro 2K Czech (což je bývalá česká vývojářská společnost Illusion Softworks, kterážto kdysi spolkla Pterodon, načež byla sama letos spolknuta americkými 2K Games), konkrétně mu byla svěřena šéf-mission-designérská /zabijte mne, dneska píšu hrozně, to ten déšť ... / pozice na projektu Mafia 2.

Pokud vás zajímá, co dnes Lubomír dělá a která hra je podle něj udělaná opravdu dobře, koukněte se na fanstránku www.mafiagame.cz, kde najdete celý rozhovor důkladně přeložený.

Cel novinka | Komente (0) | Autor: Raptor | Zdroj: vlastní

Prodeje Moscow Rhapsody mají jít do milionů kopií

31.12.2007 22:51

» Vzpomínáte na téměř přesně rok staré odhalení české hry Moscow Rhapsody na Tiscali Games? Illusion Softworks v létě na toto odhalení "zareagovali" tiskovou zprávou, v níž zmínili navázání kontaktu s vydavatelskou společností D3 Publisher. Dočkali jsme se potvrzení akční střílečky pro nextgen konzole a PC, ovšem to bylo tak všechno podstatné.

Tisková zpráva však nakonec užitečná byla. Rozšířila nám oblast, v níž bychom mohli pátrat po dalších stopách o Moscow Rhapsody. Strýček Google je mocný nástroj a co se na něm jednou mihne, je přístupné každému, kdo ví, jak ke Googlu promlouvat. Jeden objev se podařil i nám!
Někdy v květnu (tedy dokonce ještě před onou oficiální tiskovou zprávou o spolupráci IS a D3P!) D3Publisher na internetu publikoval své finanční výsledky za uplynulý fiskální rok, přičemž do nich zahrnul i odhady vývoje finanční situace pro následující období. A ejhle, co nevidíme někde uprostřed dokumentu v tom nejzajímavějším grafu? Obrázek s logem Moscow Rhapsody!

alt obrázku

Obrázek byl přiřazen ke sloupci grafu, jež zobrazoval očekávaný obrat pro fiskální rok 2009, což pochopitelně neznamená nic jiného, než že Moscow Rhapsody bude hlavním trhákem tohoto období. Potvrzuje to i popisná bublina, která mimo jiné hovoří o MR jako o titulu, který se bude prodávat v řádech milionů kopií! Navíc (pokud jsem to tedy nakonec správně dopočítal, ale tím si nejsem vůbec jistý, takže to berte s rezervou) čísla u grafu hovoří o obratu 13ti bilionů japonských jenů (asi 116 milionů dolarů) za fiskální rok 2009.

Graf

Ptáte se, co graf a čísla v něm napsaná znamenají? Nejsme herní ekonomové, ti by jistě z grafu vyčetli víc, ale jedna věc je jasná - D3P s Moscow Rhapsody plánují velké věci a hodně si od něj slibují. Nezbývá, než jim držet palce, ať jim nejen obchodní záměry s MR vyjdou. Něco mi říká, že tento rok bude na české herní scéně setsakramentsky rušno!

Cel novinka | Komente (4) | Autor: Raptor | Zdroj: Investor relations stránky D3P

Co chystají Illusion Softworks?

29.06.2007 11:45

» Jak už Kubaiss informoval, od dnešního dne budeme minimálně rok fungovat mimojiné i na adrese www.vietcong2.cz. Není to ale rozhodně posledni zásadnější změna - to největší překvapení si stále necháváme pro sebe :).

Ať už se ale snažíme jakkoliv, se stále zmenšující se VC2 komunitou nic moc nenaděláme, tudíž novinky ohledně VC2 budou nepochybně postupem času ubývat. Rozhodně netoužíme po tom, aby náš web zanikl, a tak využijeme naší zběhlosti v oboru českých počítačových her - budeme vám přinášet zprávy o projektech českého studia Illusion Softworks, které se na VC2 mimochodem také podílelo (navíc se spojilo s Pterodonem).

Jako první ochutnávku vám nabízíme souhrn známých informací o jimi chystaných hrách, které už ponesou oblíbený přídomek next-gen. V článku rozebíráme trřeba možnosti vzniku druhé Mafie a jen tak naokraj - párkrát se objeví i slovo Vietcong 3, tudíž důrazně doporučujeme číst od začátku až do konce ;-)

Co chystají Illusion Softworks?

Cel novinka | Komente (0) | Autor: Raptor | Zdroj: Vlastní
© 2005 - 2015
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Esche
Veškerý obsah webu zde zveřejněný je chráněn autorským zákonem a jeho kompletní,
ale i částečné přejímání bez souhlasu šéfredaktora je výslovně zakázáno!