Skočit na obsah

Vietcong 2

E-shop

Anketa

Odkazy

  • Vietcong 2 - Scorpions.cz
  • Vietcong 2 || fansite

Přispějte

Statistika

  • TOPlist

Všeobecné informace o Vietnamu

Webové tipy:
* Klub Hanoi
* 1.jízdní divize
* Cestovatelé do Vietnamu (neaktualizováno)
* Mike Force

Filmové tipy:
* Lovec jelenů - The Deer Hunter
Hodnocení: Vietnam 45% Příběh 91%
Foto 1 | Foto 2

* Četa - Platoon
Hodnocení: Vietnam 100% Příběh 100%
Foto 1 | Foto 2 | Obal

________________________________________

Vesnice My Lai


Vesnice My Lai
Během ofenzivy Tet se u mnoha amerických vojáků uvolnila nahromaděná frustrace z dosavadních neúspěchů, vybíjeli si strach ze střelby ze zálohy,bojů z blízká a nášlapných min. Vojákům šlo často jen o to, aby přežili. Obzvláště hrůzné byly události v malé vesnici My Lai, kterou v březnu 1968 zmasakrovala jednotka pod velením poručíka Williama Calleyho. Vojáci znásilnili ženy a nakonec postříleli všech 200 obyvatel vesnice, děti, ženy, starce. Masakr v My Lai byl sice ojedinělím případem,avšak motivace ke zločinu tkvěla značně hluboko a byla u mnoha amerických vojáků obdobná: válka pro ně byla už dlouho. Porušování mezinárodních dohod o zacházení s civilním obyvatelstvem a válečným zajatci bylo na denním pořádku na obou stranách.

Zdroj: Marc Frey - Dějiny vietnamské války

________________________________________

Výstroj

Výstroj

Výstroj 1 | Výstroj 2


No a tady něco o výstroji fotky nic moc, ale lepší než drátem do oka :o). Taky jsem tam našel pěkný slovo, jak se říkalo pěchotě : :"BLÁTOŠLAPOVÉ".

________________________________________

Hue

Jue

Mapa 1 | Mapa 2


Hue 1968
Ve hře Vietcong 2 budete bojovat o město Hue, nebude tedy od věci se podívat na to co se tenkrát vlastně stalo. Po několika dnech prudkých bojů museli partyzáni ustoupit. Pouze v Hue se útočníkům podařilo udržet se déle. 7500 vojáků severovietnamské armády zde dobylo město ztečí. Za pomoci buddhistů a studentů je kontrolovali dokonce několik týdnů. Hue se také stalo dějištěm jednoho z nejkrvavějších masakrů této války: Severovietnamci zde povraždili mezi dvěma až šesti tisíci obyvatel věrných vládě. Město se podařilo dobýt zpět až 24.února (Ofenziva Tet začala 31.ledna)

Zdroj: Marc Frey - Dějiny vietnamské války

________________________________________

Táboření

Detail 1 | Detail 2


Pro přehled potřebujeme mapu, jak a kde kdo tábořil v roce 1954-1966.

Zdroj: Marc Frey - Dějiny vietnamské války

________________________________________

Richard -Dick- Marcinko


Richard "Dick" Marcinko
Jeho pouť k velení jednotce byla spletitá. Jako středoškolský odpadlík z neúplné rodiny z pensylvánských uhelných pánví učinil Marcinko ze služby u námořnictva své povolání a ze zvláštních jednotek svoji posedlost. Jako horkokrevný mladý důstojník jednotky SEAL operoval ve Vietnamu za nepřátelskými liniemi. Zatímco jiní se schovávali za ostnatý drát a pytle s pískem, Marcinko se svou četou- v černých úborech, naboso a s ukořistěnými sovětskými zbraněmi i municí – proháněli Vietkong hluboko uvnitř jeho vlastního území. Během půlroku provedla Martinkova jednotka SEAL neuvěřitelných 107 bojových akcí, při nichž zabila přes 150 vietnamských vojáků (oficiálně potvrzeno) a 84 jich zajala. Za dvojí působení ve Vietnamu Marcinko získal Stříbrnou medaili, čtyři Bronzové hvězdy se znakem „V“, dvě Čestné medaile námořnictva a vietnamský Kříž za statečnost se stříbrnou hvězdou.

Zdroj: Richard Marcinko - Profesionální válečník

________________________________________

Cu Chi tunely


Cu Chi tunely
Zde se ukrývali vojáci severního Vietnamu během vietnamské války.

Zdroj: cestovani.kamdata.com

________________________________________

TIGER FORCE


TIGER FORCE
Pulitzerovu cenu za investigativní žurnalistiku dostala trojice Michael D. Sallah, Mitch Weiss a Joe Mahr z toledského deníku The Blade. Ti si posvítili na zvěrstva, kterých se dopouštěla speciální jednotka Tiger Force během vietnamské války.

zdroj: idnes.cz 5.4. 2004

Ve Vietnamu Americane svoji paletu bojovych prostredku rozsirili. Byla k tomu založena speciální jednotka Tiger Force, 'Tygri sila'. Prislusnici techto jednotek zabijeli na udani cleny Viet Congu. Jako suvenyry jim urezavali nosy, usi a nebo je skalpovali. Obcas dali takovemu vezni moznost uprchnout. Nalozili vietnamskeho Zlutka do helikoptery a potom ho z vysky shodili ven. Verejnost si toho tenkrate moc nevsimala, protoze se jednalo o pravdepodobne komunisty a prislusniky menecenne azijske rasy. zdroj: Diskusní fórum-Lidovky Připomíná stovky mrtvých ve Vietnamu, které má na svědomí elitní jednotka americké armády Tiger Force. Její bývalý medik vypověděl, že vojáci měli ve Vietnamu "právo přijít do vesnice a zastřelit kohokoli". "Nepotřebovali jsme záminku,kdo se tam natrefil, byl mrtvý," řekl. Vojáci, kteří proti tomu protestovali, byli prý převeleni k jiné jednotce.

zdroj: www.rozhlas.cz

Sestavil

Psmix

© 2005 - 2015
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Esche
Veškerý obsah webu zde zveřejněný je chráněn autorským zákonem a jeho kompletní,
ale i částečné přejímání bez souhlasu šéfredaktora je výslovně zakázáno!