Skočit na obsah

Vietcong 2

E-shop

Anketa

Odkazy

  • Vietcong 2 - Scorpions.cz
  • Vietcong 2 || fansite

Přispějte

Statistika

  • TOPlist

Návod US kampaň

Již od samého ohlášení Vietcongu 2 se o singleplayeru vedly sáhodlouhé diskuze. Diskutovala se délka, diskutoval se příběh a celé se to porovnávalo s jedničkou. Nejvíce řečí se udělalo kolem délky kampaně, která nebyla nejdelší ani u jedničky a hlavním diskutovaným tématem byla možnost hrát za druhou stranu, tedy za Vietcong. Ono se totiž o možnost hrát za obě strany válečného konfliktu v kampaních FPS moc často nezakopne. Dokonce si teď ani nedokážu vybavit, jestli to vůbec nějaká jiní hra měla.

1. BORDEL

No, řekl bych, že název téhle mise přímo vnucuje onu doporučenou věkovou hranici pro hraní, jejíž vrchol se dotýká (a nejen to – dokonce se jí i pevně drží) magické číslice 18+. A pokud jste byli u jedničky překvapení sprosťárnami, tak dvojku budete hrát s pusou dokořán.

Ale k návodu. V bordelu Rainbow House se ocitnete vedle vietnamské prostitutky Lucy. Jej pardon. Opomněl jsem vynikající intro odehrávající se v pralese (heh, a celý zbytek US kampaně se odehrává ve městě - zajímavé). Po intru následuje in-game animačka, ve které se dozvíte, že vás volá plukovník Lewis. Co se dá dělat, jednou jste voják, tak se zvednete a jdete. Pokud vynecháme několik pokojů, které jdou otevřít (najdete tam jednoho přítele a jednoho vojáka se zažívacími potížemi), sešli jste po dvou schodištích dolů do baru. V baru je mnoho lidí, kteří vám mají co říct, a tak si s nimi pokecejte. A pozor! Pokecat si můžete i se starým známým Hawkinsem. Je na tom dost blbě, má za sebou totiž onu poslední část kampaně VC1. Nalevo od Hawkinse už je vchod / východ a po otevření dveří si můžete shlédnout další animačku.

Obrázek

2. ŠTÁB MACV

Začínáme tam, kde jsme skončili, tj. v animaci, při které jedete džípem ke štábu MACV, oblastnímu velitelství protikomunistických sil. Po vystoupení si zase máte možnost pokecat s několika dalšími lidmi. A to jak venku (tam např. najdete kolegu, kulometčíka Stonea), tak uvnitř (např. další kolega, ženista Dutch). Po příjezdu si ještě všimněte, odkud odlétá helikoptéra. Vyběhněte zase po dvou schodištích a už uvidíte stráž plukovníka Lewise. V jeho kanceláři vám sdělí, že přiletěl reportér, který bude natáčet oslavy Tetu, a vy s ním máte jít na oslavu ke starostovi. Vyzvedněte ho z heliportu, odkud vylétal Huey a opět shlédněte animaci (kameramanovi je trošičku nevolno z letu).

Obrázek     Obrázek     Obrázek     Obrázek

3. OSLAVA TETU

Nebudu se moc rozepisovat. Vyjděte nahoru po schodech. Dole i nahoře si můžete vyzpovídat několik lidí, mezi nimi i kapitána Rosenfielda, vyslechnete si jejich proslovy a pak se zeptáte Lewise, zdali by jste mohli jít nahoru, aby si reportér udělal několik foteček města Hue. Po dalších schodech vyšlapejte do dalšího patra radnice a najdete tam otevřenou kancelář. Čeká vás další animace, při které konečně začnou boje. Bohužel pro vás nedopadnou moc šťastně. Schytáte to tlakovou vlnou z RPG a chvíli ležíte v bezvědomí …

Obrázek     Obrázek

4. TETSKÁ OFENZÍVA

Proberete se opět ve stejné kanceláří, kde jste minule skončili. Pokecáte s novinářem a zatím bez zbraně se vydáte na nebezpečnou cestu přes lešení.. Kousek dále, už na chodbě, najdete na zemi starou dobrou M1911 a taky se dočkáte prvního kontaktu. V archivu na vás čeká nepřítel, v dalších místnostech pak několik dalších. Jakmile dojdete k místnosti, kde leží mrtvý starosta, mrkněte se na stůl, najdete tam totiž medikity. Prostřílejte se dolů ke hlavnímu vchodu. Tamtudy to ale ven nejde – je tam moc nahuštěno. Napravo od hlavního schodiště je malá chodbička, jedny dveře jsou otevřené a vedou dozadu za budovu. Po schodech seběhněte dolů, zničte jednoho nebo dva rákosníky a vydejte se autem ke štábu MACV. Zatímco novinář Davis bude řídit, vy musíte kropit nepřítele kolem.

5. OBRANA ŠTÁBU MACV

Davis trochu nezvládl řízení a nasypal vás přes zátaras. Auto už je nepoužitelné a tak musíte postupovat pomocí krytí vpřed. Od auta nalevo je příhodné místečko, takže tam pomocí myši a klávesy c (zmáčkněte C a myší klepněte na místo, kam chcete chlapíky poslat). Až tam dorazíte i vy, tak doporučuji dvakrát rychle za sebou zmáčknout C a pak dosprintovat (CAPS – LOCK) až do štábu MACV (pokud máte zapnutý HUD, je to, to červené kolečko – to už ale asi chápete). Zapadněte za zdi a likvidujte přicházející Vietnamce. Pokud vás hodně postřelí, můžete už si zavolat medika Cobbera, pokud vyplýtváte náboje, tak si můžete přivolat ženistu Dutche. Dutch vám taky dá dobrou zbraň – experimentální M16 s granátometem. Dávejte si pozor na vchod k místu, kde původně stál helipad. Je tam totiž kus porušeného zátarasu a kongové se tam samozřejmě snaží prorazit. Může se vám stát že vám sejmou kulometčíka co brání vchod. Jakmile se to stane (stát se to ale nemusí – záleží, jak jste dobří), chopte se M60ky a sypte to do komunistů, jak jen vám to teplota kulometu dovolí. To by ale bylo moc jednoduché a tak vám Cobber oznámí, že kousek od vás je obklíčeno několik mariňáků. Vy se jim samozřejmě vydáte na pomoc. Poskytněte jim krycí palbu, aby mohli přeběhnout a další úkol máte za sebou. Vietnamská ofenzíva je ale silnější a donutí vás stáhnout se do štábu. V zadní části už je obrana taky proražena. Trošku tam tedy pomozte kulometčíku Stoneovi a zapadněte k budově. Rozprašte těch několik příchozích komunistů a vychutnejte si video, které vám zajistí klidnou noc na štábu MACV.

Obrázek

Poznámka: Následující mise už jsou v podstatě jen o čištění domů, ulic a různých prostor od nepřátel. Základní pravidla jsou jednoduché: jakmile máte negativní nepřátelský kontakt, projděte veškerá možná místa a zákoutí. Najdete tam totiž nějaké ty zajímavé zbraně, lékárnička a podobně. Většinou není nikde možné zabloudit, a proto budu cestu popisovat pouze tam, kde je více možností, nebo tam, kde není další postup úplně patrný, třeba díky nepřehledné situaci.

6. ULICE POBLÍŽ MOSTU

Začínáte na ulici. Po pár vteřinkách, kdy bude Tommy mluvit s velitelstvím, před vámi přeběhne skupinka nepřátel. Protože je to Tommyho první akce, vrhne se bezhlavě do akce a dopadne to tak, že ho postřelí nedaleko schovaný sniper. Naštěstí se netrefí úplně, jen Tomyho zraní. Díky sniprovi teď musíte čekat na Rigleyho a tank, který vám pročistí cestu. Samozřejmě musíte tanku taky pomoci. Osvědčilo se mi jít buď za tankem nebo se přesunovat po levé straně ulice. Až se úspěšně prostřílíte přes komunisty schovávající se v postranních uličkách a na balkonech k barikádě, přes kterou se tank nedostane, pošle vás Rigley vyčistit domy. Nejlepší způsob tzv. „Close Combat“ boje je ve Vietcongu 2 rychlé přebíhání z místnosti do místnosti. Rychlým naběhnutím se nestačí slabá AI protivníků vzpamatovat a máte lepší možnost je zlikvidovat. Dávejte si jen pozor na schodiště – většinou tam není jen jeden nepřítel. Další čekají v záloze na patrech nebo mezipatrech. Pokud se vám nebude dařit, mrkněte na některé z videí, které jsou na našich stránkách. Mise končí na takovém malém plácku mezi domy. Rádiem k vám dojde zpráva, která vám řekne, že v nedalekém přístavišti je opět obklíčena skupina mariňáků a vy jim opět musíte přispěchat na pomoc.

7. POSLEDNÍ MOST V HUE

Po animaci se opět ocitnete v domě. Vyčistěte dolní místnosti a přesuňte se po schodišti nahoru. Opatrně, abyste si nezastřelili Dutche! Dost nebezpečně totiž vykopne dveře – v domnění že to byl VC jsem ho poprvé zkropil jednou dávkou – MISSION FAILED. Z oken nahoře budete mít skvělý výhled na přístav, takže pokropte, co se dá. Až se to dole tolik nebude hemžit žluťáky, hupsněte do dveří vlevo. Pozor! Tady jsou ony popisované schody! Dva nepřátelé vám vlezou do rány, ale třetí se schovává za zábradlím nad vaší hlavou. Jedna střela do hlavy ukončí jeho bídný život a můžete si vychutnat jeho krásný pád přes zábradlí. Teď nastává jeden kuriózní moment. Na balkónu, ke kterému vás dovedou ty schody, se nachází kromě asi 3-5 nepřátel taky jeden komouš s RPG. Snažte se vystřelit dříve než on! Seberte si jeho raketomet, ale zatím si v ruce stále nechejte samopal. Na schodech a pod schody v malé místnosti se totiž „ukempilo“ několik málo Severovietnamců. Dobře mířený granát, ale taky ničemu neuškodí. Mezitím dorazí komunistické námořnictvo. Vemte RPG a jednou ranou z okna na konci schodiště skoncujte s kulometným člunem. Dveřmi napravo od schodů se už dostanete ven. Vystřílíte pravou přístavní halu (bacha na uvězněné mariňáky), osvobodíte mariňáky (jeden bohužel, teda pro vás spíš naštěstí, padl a tak si můžete vzít jeho M16), odrazíte útok z druhé haly, vyčistíte druhou halu a dostanete se opět k takovému plácku mezi budovami. Tentokrát je ale malý a se spoustou vietnamců. Zlikvidujte kulometčíky v oknech a postupujte za seržantem, kterého jste zachránili. Dostanete se pod ostrou palbu. Frontální útok na most bez podpory by tedy byl sebevražda, a tak vám nezbývá nic než sledovat seržanta až ke kanalizaci, vlézt do ní a infiltrovat strážnici poblíž mostu. V kanálu jsou dva hlídači. A opět prosím o pozornost! Vybrat si můžete ze dvou cest: vylezete pod bunkrem (dírou za strážci na konci kanálu) a budete strážnici infiltrovat seshora anebo se vydáte do odbočky vpravo, po žebříku nahoru do malé místnosti. Tady máte možnost přebít, pokud máte obvaz a málo zdraví trochu se obvázat a duševně se připravit na masakr.Pokud jste už jednou utrpěli těžší újmu na zdraví (vyjma první obtížnosti) budete se probíjet dost dlouho. Obzvlášť hrajete-li VC2 poprvé. No, nebudu vám popisovat, kde jsou nepřátelé. To ostatně zjistíte hned, co do vás začnou pálit. Jen dodám, že je nejlepší se po schodech dostat až nahoru. Mimo budovu je také pár kongů. Až bude relativní klid, vrátí se za vámi vaše jednotka. Budete muset zdržovat komunisty na mostě, tak si od ženisty vemte munici a nechte se poléčit. Na pomoc vám přijede pancéřovaná kavalérie a s její pomocí most dobudete. Bohužel, vaše snaha byla dost marná – uvidíte sami.

8. ZACHRAŇTE KAPITÁNA SOATA

Opět se projedete v autě – tentokrát v džípu. Vašim úkolem je záchrana kapitána Soata, který toho ví až moc o severovietnamcích. Uvízl někde ve svém domě, který je nedaleko radnice (tam už jste byli – vzpomeňte na oslavu). Máte to štěstí, že sniper, který se usídlil na balkóně radnice, si za cíl nevybere vás, ale vašeho řidiče. Váš střelec je z toho dost vyděšený a bez rozmyslu přeběhne cestu. Další sniprova oběť. Počkejte, něž vaši přátelé hodí dýmovnici, přesuňte se k nim a následně do postranní uličky. Z uličky se pak vydáte do zadních zahrad. První kontakt je dost nevinný – vietnamec s bedýnkou. Můžete ho střelit, ale také nemusíte. Radši ho střelte, protože i když se tváří, že se vzdá, jakmile ho pustíte, práskne vás kolegům a ti se na vás připraví. Předpokládejme, že je po něm a vy máte možnost momentu překvapení. Vstupte do takového „sklepa“, před prvními schody se dejte doprava a poslední dveře nalevo budou ty, které vás budou zajímat. Za nimi je jeden nic netušící radista a jeho strážce. Jeden zásobník na ně bohatě postačí. Přebijte. Čekají vás totiž zálohy. Zbavte se jich a po schodech vyklopýtejte nahoru. Teď si zasprintujme, protože sniper nikdy nespí. Těsně před vás za bednu naběhne jeden Kong. Doporučuji nůž. Pak vás čekají ještě dva a pár kulometčíků – jeden na balkóně před vámi a jeden za malou zdí. Na zvolené obtížnosti závisí další počet nepřátel. Hopněte přes zeď a dejte se uličkou doleva. Přeběhněte k brance, dopližte se k zadnímu vchodu radnice a hurá na další běhaní po schodech. Máte na výběr ze dvou schodišť a dvou postupů. Vedlejší schodiště nalevo, hlavní schodiště uprostřed, tichý postup s pistolí S&W 39 nebo hlučný s Coltem Commando nebo jinou zbraní, kterou sebe zrovna máte. Pro tichý postup je lepší vedlejší schodiště. Dostanete se tak sniprovi přímo do zad aniž by to tušil. To, ale jen za podmínky, že nikdo nevystřelí z hlučné zbraně a nikdo nezakřičí. V hlučném případě se ke sniprovi dostanete zboku. Jo a pozor na jednoho kancelářského Konga. Jakmile otevřete dveře je už na vás připravený a střílí. Pokud jste zabili sniper, dá se předpokládat, že v radnici už nikdo nezbyl. Zbavte se kulometů pod vámi a vraťte se k jednotce. Při cestě radnicí vás ještě nejeden Kong, to se nebojte. Po zdolání všech těch schodů se sejděte s Cobberem, Dutchem a dalšími a vydejte se levou cestou kolem radnice na záchranu Soata. Situace se opět komplikuje. K Soatovu domu přijíždí několik aut. Zbavte se jejich posádek, pozor na několik komunistů v domě a na úplném konci už najdete Soata v plné kráse a s brokovnicí v ruce.

9. DOBÝVÁNÍ MĚSTA

Úvodní video vás jemně obeznámí se situací. Kousek od vás drží skupinka mariňáků pozici na konci jedné ulice a neustále na ně dorážejí kongové. Vašim úkolem bude je trochu zdržet. Musíte je držet na uzdě dokud nepřijede vaše obrněná kavalérie – tank Ontos. Mezitím kropte komunisty na balkónech. K tomu můžete použít třeba M-60 na levé straně ulice. Po pár chvílích se na balkóně objeví Kong s RPGčkem ( kde jen už jsme to RPG zmiňovali ;-) ) tak se ho snažte zabít dřív než vám zničí vašeho obrněného přítele, který odněkud zezadu přijíždí. Jakmile dorazí až k vaší pozici, zbaví vás problémů s balkóny. Nějaké zbytky VC na vás sice vybafnou, ale už to nebude nic, co byste nezvládli svou odstřelovačkou M-14kou. Pozici jsme tedy udrželi a je čas se pustit dál. Osedlejte Ontose, zkropte auta přijíždějící buď zprava nebo zleva (pokud budou mimo dosah kulometu nevadí – bezzákluzové kanóny Ontose se o to postarají). Tank se za chvilku sám od sebe rozjede. Zleva se na vás začnou hrnout další kongové, tak je postřílejte, vystupte, zbavte se M-14kou žluťáků na balkonech, opět sedněte na tank a kropte pro změnu pravou stranu. Po dalším Ontosově přesunu si dejte od stacionárních kulometů pauzu a radši sesedněte. Skočte za překážky na levé straně ulice. Další skupinka severních vietnamců vám z budovy vběhne do zad, tak pozor na ně. Tihle VC ale sloužili pouze k oklamání vaší jednotky. Hlavní past se totiž teprve začíná připravovat – z úřadu se na vás ze všech stran začnou hrnout kongové. Není to ale nic, co by zpravodajci nezvládli, a tak je za chvíli po nich. Jenže jak se říká, čert [čti Severovietnamec] nikdy nespí a pošlou na váš tank sabotéra. Nezkušený Tommy ho nahlásí jako zběha Vietcongu, ale vy víte, že žluťák běžící rychle k americkému tanku znamená velký výbuch. Ano, i ve Vietnamu už existovali sebevražední atentátníci. Pokud jste jej stihli prostřílet dřív, než se dostal k Ontosovi, máte splněn jeden z úkolů. Teď už zbývá jen vyčistit vnitřek úřadu. Pamatujte, co jsem říkal o boji v místnostech, obzvlášť vzpomeňte schody. Dodám, že nejlepší je vždy jít všude, kde je to možné. Většinou se v zapadlých místnostech skrývá něco zajímavého – třeba zatím vám neznámá (chápejte jako zatím nenalezená) zbraň. Po úspěšném vyčištění si vyslechněte takový brífink na další misi, který vám podá velitel stojící před hlavními dveřmi budovy, ve které jste.

10. KATEDRÁLA

Za úkol jste tedy dostali osvobození civilistů ze spárů Vietcongu. Začínáte na hřbitově a není možné se ztratit – postupujte pořád za červenou značkou. První kontakt. Vietcongové schovávají zbraně do hrobek. Vůbec se neobtěžujte pistolí s tlumičem, napalte do nich pár kousků olova z automatu a jděte dál. Čeká vás několik nepřátel, dva statické kulomety z oken, střílející komunisti a takové menší bludiště (super okamžik hry – honíte se s komouši mezi živými ploty a k tomu vám hraje víc než příhodná hudba). Pokud se tímhle úspěšně probijete, dostanete se na větší prostranství. Jednotku nechte někde za vašimi zády a vydejte se směrem ke schodů před vámi. Přijede auto s kulometem a pár kongy. Zalehněte za schody, nechte auto projet, zkoste kulomet na jeho zádi a zbytek nechte Cobberovi, Stoneovi a Dutchovi. Pokračujte bránou, poblíž které auto zastavilo. Dojděte ke vchodu do kostela. Až se k němu budete přibližovat, uslyšíte hlasy. Takže: máte před sebou troje dveře. Postavte se do prostředních, rozkopněte je a jednou dobře mířenou střelou do hlavy se zbavte conga mezi kostelními lavicemi. Nechejte jednotku dole a sami se vydejte nahoru k místu, kde v každém slušném křesťanském kostele bývají varhany. Pro ateisty nebo ty co ještě nehráli Mafii nebo Hitmana: pečlivě prozkoumejte zeď hned napravo u vchodu. Najdete tam díru, v ní schody a po schodech se už vydejte nahoru. Zbavte se dvou žlutých, zavolejte si k sobě jednotku a koste, co to dá. Až bude klid, vydejte se k oltáři, zbavte se kongů na schůdcích, přeběhněte do další částí katedrály a shlédněte animaci, ve které Vietcong popravuje civilisty.

Tak teď ty svině kongské trošičku polechtejte olovem. Rozhodně si to zaslouží. Pokračujte dál otevřenými dveřmi, až uvidíte statický kulomet chopte se ho a zadržte přicházející posily. Opět pokračujte rovnou za červeným kolečkem. A zase jeden severovietnamec s RPG. Byl to ale asi začátečník, protože jakmile vás spatřil, zmáčkl od strachu spoušť a rozmetal se, společně s kusem katedrály, jednou ranou z RPG . I mistr tesař se holt někdy utne :D. Tudy se tedy dál nedá. Zatímco se vaše jednotka bude snažit otevřít dveře, musíte spolu s Cobberem vydat do temného sklepa. Tady se dá vejít jen do dvou míst – sklad brambor a sklad vína. Ze skladu brambor už není jiného východu, takže se pusťte na vinice. Zpívajících hlasů si nevšímejte – jsou to opilí Vietnamci, kteří tady právě ukončili válku s Američany. Pokud nejste naprosté bestie, určitě ty nevinné duše nezastřelíte. Jen jim pro jistotu seberte na stole ležícího Škorpióna - vynikající československý samopal. Vyjděte ze sklepa, tam se setkáte s jednotkou, několika dalšími vojáky a – ano, s tím reportérem, kterému jste zachránili zadek. Trošku s ním pokecejte a vydejte se za jedním civilistou, který ví, že nedaleko vězní jeden Vietcong (pozor, ne jen tak nějaký Vietcong, ale soudruh Minh) faráře. A pozor! Tady probíhá velký dějový zvrat. Po shlédnutí videa doporučuji přepnout si na kampaň za Vietcong, která po této misi následuje dějově (je tvořena formou deníku – farář čte Minhovy zápisky z jeho bojů proti „imperialistickému nepříteli“ a vy si to vyprávění odehrajete) neboli lépe řečeno příběhově.

10. KANÁL

Tohle je zřejmě nejlepší mise z celého VC2. Začínáte ve člunu zvaném PBR. Je to nádherná mašinka s jednou M60 na zádi a dvojitým M2 .50 cal. na přídi. Ten jste osedlali vy – ničte tedy vše nepřátelské, co se objeví před vámi. A taky ničte sudy, které se vznášejí na hladině. Jsou totiž výbušné a vaší lodi by to neprospělo. Po pár stech metrech ničení komunistického snu, budete nuceni vystoupit kvůli bezzákluzovému dělu, které rozmetává vaši skupinu lodí. Vystupte, vyběhněte schody a vyčistěte nábřeží. Teď máte na výběr ze dvou cest – po ulici více vzadu nebo skrz domek. Osobně bych doporučoval ulici pro vás a baráček pro vaši jednotku – ať na to jdeme takticky. Vaši chlápci upoutají pozornost kulometů a samopalů nepřátel a vy máte možnost se nerušeně přesunovat ulicí. Tedy za předpokladu, že se zbavíte jednoho „balkónového“ Konga. Další postup je snadný – zlikvidovat veškerý odpor. Projděte všechny místečka – určitě něco zajímavého najdete. Jo, dobře. Jestli po vás začalo střílet dělo je vše v pořádku a úspěšně jste zvládli předchozí úkol. Takže zapadněte do baráku, odkud na vás stříleli kongové a hledejte RPG. Poradím jen, že je v jedné ze zadních místností. Je tam i dostatek raket. Úkol, který jste dostali je zničit to bezzákluzové dělo a vyhodit do vzduchu trosky mostu. Most není problém, protože je dobře vidět. Ale to dělo – než jsem ho našel, párkrát mě dobře zbombardovalo – místo, ze kterého jde sejmout dělo i jedna kuriózní smrt po zásahu děla jsou na screenech níže. (rada: postavte se mezi budovu a zídku čelem k té malé zídce a uvidíte trhlinu ve zdi citadely, ve které se skrývá dělo)

Obrázek     Obrázek

11. CITADELA

Pro Američany se začíná válka obracet v dobré. Získali velkou část Hue zpět a začínají útočit na zuby-nehty se držící severní Vietnamce. Ti, ale zalézají do citadely v Hue, obrovské pevnosti ještě z dob středověkých. Jelikož je citadela velice vzácnou památkou, není možné útočit těžšími zbraněmi než kulomety, automatickými puškami, samopaly a pistolemi. Takže jdeme k návodu. Po krátké a nic neříkající animaci se ocitnete v jakési zahradě. Postupujte zase směrem k červenému kolečku na HUDu. Na křižovatce se potkáte s jedním jihovietnamcem, který se vám snaží horečně vysvětlit, že potřebuje pomoc při obraně brány. Běžte tedy za ním. Jakmile uvidíte kulomet, chopte se ho a začněte střílet přijíždějícímu náklaďáku do chladiče. Celkem úspěšně se dá zvládnout i druhá vlna. Ve třetí už komunisti nehodlají riskovat a hází před vchod dýmovnici. I střelbou naslepo se dá leccos spravit. Po likvidaci všech nepřátel v dohledu se jihovietnamci pustí dopředu. Nějak jsem ale nepochopil, jakým způsobem je mám krýt. Vždycky jsem to udělal tak, že jsem vylezl na kopeček a střílel z automatu - nic jiného mě nenapadlo a přesto Boon neustále křičel, že potřebujeme lepší krytí. No nevadí, i tak se dá k druhé bráně probít. Kolem se ještě potuluje několik zbytků Vietcongu, tak je opět zlikvidujte. Teď bohužel přichází chvíle, kdy si budete muset trochu poradit sami. Je tu totiž poměrně velké prostranství, které je potřeba dostat pod kontrolu a nemůžu pochopitelně rozepisovat každý krok. To by bylo na dlouho, takže přeskočím jeden úkol a jdu na další. Po cestě kolmé na bránu se dostanete až k místu, kde vás ohrožuje val s několika kulomety. Sebevražedníci nejste, musíte tedy najít jinou cestu. Vraťte se o kousek zpátky za jihovietnamci a domluvte se co dál. „Náhodou“ jeden z nich ví, kudy se dá val obejít. Následujte ho a pozorně sledujte – pokyne vám rukou k díře v levé zdi. Tady se taky nemůžu moc rozepisovat. Musíte se pořádně dívat a v žádném případě nesmíte běžet. Mohli by jste rychle skončit. Protivníků není moc, ale jsou rozházení všude možně. Až se dostanete k širokým schodům máte v podstatě vyhráno. Pár granátů hoďte dovnitř bunkru (nevím jak jinak to nazvat), automatem pokropte ze zadu přicházející nepřátele a počkejte na vaši jednotku. Začnou do vás pálit minomety (Vietnamci můžou mít minomety ale vy ne :-( ), takže se jich musíte zbavit. Opět to budou rozsáhlejší bojiště a věřím, že si v nich poradíte sami. No, tuhle celkem nezáživnou část hry máme za sebou a vrhneme se na velké finále. (Cha cha – velké? Ne, ani náhodou.)

12. CÍSAŘSKÝ PALÁC

Ano, ano. Poslední mise za Američany je skutečně tady. Začínáte opět na vehiklu – na M113. Kulomet M2 je už vaši známou hračkou, tak ho použijte na Vietnamce na ochozech. Nemáte na to ani 10 sekund, protože ostrá střelba vás donutí vystoupit. Procvičte si nohy a sprintujte k bráně. Vyhoďte do povětří pravé boční dveře a vpadněte do malé místnůstky. Najdete tady takovou menší zbrojnici. V regálu napravo jsou totiž 2 krásné hračky – granátomet M79 a puška Winchester. Vezměte si ale jen granátomet, Winchestrovku moc nepoužijete. Vyčistěte několik místností a dojděte před dveře. Moc se tam ale nezdržujte, venku je totiž několik krásných velkých a nepřátelských kulometů a těm se moc nelíbíte. Schovejte se za zeď, trochu se uklidněte a vydejte se do schodů na horní část brány. Měli by jste je najít lehce. Nahoře vám zbývá několik vietcongů, tak šup s nimi pod kytičky! Pokud obejdete celou horní část, narazíte na dobře viditelnou Snajperskaju Vintovku Dragunova (SVD) neboli Dragunovu odstřelovací pušku. Rychle ji berte do rukou a odpravte s její pomocí kulomety. Vyčistěte náměstíčko a pokračujte dál. Čeká vás další nádvoří. Pozor! Tady je to těžší. Nejdřív všechno vyčistěte, a pak rychle utíkejte vpřed za skoro poslední hnízdo z pytlů. Následně za něj na chvíli lehněte a někam přesuňte vaše mužstvo – potřebujete rozptýlit kulomety. Teď máte šanci přeběhnout do takového „tunelu“ na pravé straně mapy (dlouhá místnost stavěná z červeného dřeva – nevím jak to pojmenovat). Pozor, schovává se tam jeden Vietcong. Projděte tunelem až na jeho konec a odtud kulometčíka popravte. Jestli někde zbyl nějaký žlutý, nemusíte se o něj starat. Jakmile projdete vstupní halou bude další úkol splněn. Další nádvoří – další tunel. Udělejte to samé co minule, jen běžte do tunelu sprintem a hned. Překážející komunisty zabijte, dojděte na konec tunelu a střílejte a střílejte. Až nebude nikdo z Vietcongů ochoten vylézt z budovy, vražte dovnitř, vyčistěte ji a vychutnejte si jen trochu divný a slabý konec hry za US.

The End US Campaign

Autor: Raptor

© 2005 - 2015
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Esche
Veškerý obsah webu zde zveřejněný je chráněn autorským zákonem a jeho kompletní,
ale i částečné přejímání bez souhlasu šéfredaktora je výslovně zakázáno!