Skočit na obsah

Vietcong 2

E-shop

Anketa

Odkazy

  • Vietcong 2 - Scorpions.cz
  • Vietcong 2 || fansite

Přispějte

Statistika

  • TOPlist

Návod VC kampaň

Takže vás vítám u další části návodu na hru Vietcong 2. Bylo by asi dobré říci pár slov úvodem (jejej, úvodem a jsme uprostřed hry? :D), takže tak činím: kampaň za Severovietnamské komunisty se vrací k původnímu prostředí hry – džungli. Příběh je vyprávěn naprosto školáckým způsobem – po zachránění kněze a smrti hlavního Vietnamského hrdiny Mai Van Minha se vám u mrtvoly onoho Vietnamce podaří najít jeho deník, do kterého si zapisoval své myšlenky, názory, pocity … prostě věci, které se do deníků běžně píší. Přeživší kněz jej otvírá a začíná číst …

Obrázek     Obrázek
Obrázek

1. STEZKA

Kolem vaší vesnice se poslední dobou potulovali Severovietnamci, verbující vesničany k Vietcongu. Chtěli polapit také vás, a vy o tom přemýšlíte. Přítomnost ozbrojených Vietnamců se samozřejmě nezamlouvala Američanům, a tak moc dlouho dumat nemusíte. Američané vaši vesnici kompletně zmasakrují, i s vašimi rodiči a dalšími příbuznými, a vaše skrovná obydlí se chystají bez lítosti vypálit. Utíkejte tedy co nejrychleji můžete, po kousku cesty narazíte na vašeho přítele z vesnice. Zleva ho atakuje jeden z mírumilovnějších Američanů. Berte jedinou zbraň, kterou máte k dispozici – nůž – a dobromyslného imperialistu „kuchněte“. Holt brát zajatce se ve Vietnamu moc nevyplácí. Ostatně - všeobecně se uvádí, že životnost Amerického poručíka vysazeného ve Vietnamu byla 14 min. Páni! Odkloňuji se od návodu, honem zpátky!

Obrázek     Obrázek

Obrázek     Obrázek

Seberte si na zemi ležícího Thompsona M1A1. Nalevo je taky pár zásobníků, tak si je vezměte s sebou, budete je potřebovat. Hned na konci skály se vydejte doleva, uvidíte před sebou vesnici. Jo, je to ta vesnice z MP dema, máte pravdu, pokud si to zrovna myslíte. Pořádně prokoukněte všechny chajdy. Američané se tam totiž zbaběle ukrývají. Proti přesile vám na pomoc přijde jeden oddíl Vietcongu. Za tím se pak vydáte (už i s týmem: kulometčíka vám dělá váš odvěký přítel Tran Bai Dong, medika nesnášejícího zabíjení vám dělá Nguyen Khac Chi a nosiče munice zastupuje Pham Van Hao) a zaútočíte na pozici US Army. Tady opět není místo pro nějaké slohové řádění – při vší úctě: poraďte si už sami. Pár nepřátel kolem skalních ochozů a v řece vám nic neudělá a do tuhého začne jít až poblíž přistávací zóny, kde se poprvé setkáte tváří v tvář kulometu vrtulníku UH1 Huey. Zatím si vyčistěte okolí zóny a vrtulníku si nevšímejte – on vám to s laskavostí oplatí a bude střílet po ostatních.

Jestliže je v okolí relativní klid, pusťte se do UHčka. Sypte to do něj, jak jen to jde. V pár sekundách se začne v kruzích pomalu, ale jistě snášet k zemi. O jednu mašinu míň. Zbývající odpor s týmem nelítostně pobijte a sejděte se s komandérem Vietcongu. Sdělí vám pár propagandistických slov a nějakou tu pochvalu. Jste zaučeni, soudruhu, pokračujme dále.

2. TÁBOR V DŽUNGLI

Tady si nemůžu odpustit jednu připomínku. Jakmile jsem spustil tuhle misi nedalo mi to a musel jsem si pro sebe trošku postěžovat: copak se skládá VC kampaň pouze z map, které už znám z multiplayeru? Odpovědět jsem si naneštěstí musel skoro kladně. Až na jednu mapku tomu tak totiž je. To se teda u tak krátké hry rozhodně nedá odpustit. Nebýt úkolů a výměny stran, připadalo mi to jako hraní COOP módu z multiplayeru. Nepřátelé tupí, prostředí stejné … To se mi hrubě nelíbilo a při hraní jsem spíš trpěl. Nemělo by to být spíš jinak?

Z výše uvedených příčin se nebudu téhle mapě věnovat do velkých detailů. A nebude to vadit, protože hra vás vede sama. Najděte si na levé straně kopce takovou uličku a plazením se vydejte až za nějakou vhodnou a velkou překážku (doporučuji za kládu). Hezky si povstaňte do dřepu, pošlete tým někam doprava a rozštěkávající se kulomet utište jednou rankou z RPG. Stejně, tedy za použití týmu a RPG, se zbavte bunkrů v první linii a pravého kulometu. Vyhoďte jeden bunkr cé čtyřkou, pronikněte do zákopů (můžete vyhodit i zátarasy u levého kulometu a proniknout tudy) , vyčistěte je a rozhlížejte se po dalším odporu. Prostřílejte se až k velkému bunkru nalevo. Ze strany k němu opatrně přibližte mířidla a střílejte objevující se hlavy Jihovietnamců. Vyčistěte si cestu vyhozením zátarasu, zlikvidujte odpor, zaminujte cé čtyřkou minomety, vlezte do velitelského bunkru (vchod je na levém konci uličky), shlédněte in-game animaci a splňte poslední úkol mise – odpalte bunkr. Opět jste nezklamal soudruhu, vychutnejte si proto další videa.

Na konec dodám, že jsem musel s nostalgií vzpomínat na bránění rádiové přenosky a představoval jsem si, jak by to vypadalo, kdyby jste ji nebránili, ale útočili na ni. Jedno jsem věděl jistě: bylo by to lepší než to, co jsem musel přetrpět, a co právě trpíte vy nebo trpět budete.

3. KONVOJ

Po pár dnech kopání do jihovietnamských zadků přichází jedna z důležitějších misí. Do města Hue směřuje americký konvoj, jistě naplněný spoustou munice, chlastu, konzervovaných fazolí a jinými, čistě armádními záležitostmi (o porno-časopisech nemluvě). Schováni za kládou vyčkávejte.

Obrázek     Obrázek

Nebylo třeba čekat příliš dlouho. Hlídka vás neviděla a máte moment překvapení – po pár momentech se spustí pěkná válečná vřava. Hoďte několik malých olověných dárečků přijíždějícímu džípu, zbavte se kulometů na zadním náklaďáku a vydejte se doleva. Ranami do motoru se zbavte náklaďáků a tím se zlikvidují i okolo pobíhající jižané a Američané.

Obrázek     Obrázek

Početná skupina Američanů vám práskla do nedalekého starodávného chrámu. Vyjma jedné pasti na začátku chodníku vás nic záludného nečeká, takže s chutí do toho, ať máme hotovo. Vstupte bránou do chrámového komplexu a mějte oči na pozoru, v malých domečcích (že by hrobky?) se skrývají imperialisti, další jsou na schodech, za zídkami … Nedá se popisovat kde přesně. 3x jsem to hrál, 3x byli jinde. V průběhu přestřelky se začne o slovo hlásit helikoptéra, nemáte zrovna co na práci, tak si do ní jen tak práskejte. Za chvíli se z ní začne nádherně temně kouřit a zahalena tímto černým dýmem se helikoptéra usadí v nepříliš pohodlné poloze v hloubi džungle. Pokud je kolem čisto, máte vyhráno. Dojděte si do kuchyně pro něco na zub, mezitím se vietnamský komandér vykecá, po spapání bůhvíjaké laskominky shlédněte intro pro další misi a duševně se připravte na to, že bude poslední, kterou si zahrajete v kůži soudruha Minha.

Obrázek     Obrázek

4. ZÁKLADNA

Ne, nedělám si z vás blázny. Opravdu stojíte před poslední misí. Ovšem na rozdíl od předešlých je kombinovanější, propracovanější a opravdu válečná. Hlavním úkolem bude dobýt kontrolní bod jihovietnamské armády, který slouží ke hlídání cesty do Hue.

Obrázek     Obrázek

Než se ale dopracujete k samotnému kontrolnímu bodu, musíte splnit další 3 větší úkoly. Prvním je zajištění cesty ke hřbitovu a zajištění samotného hřbitova. Jděte dopředu, přeskočte kládu a křižujte cestu. Před sebou uslyšíte hlasy nepřátelských vojáků. Schovejte se za velký balvan na levé straně cesty (pokud potřebujete pomoc najdete video z této části hry v naší video-sekci) a palte po jihovietnamcích schovaných za kládou a na levé straně za náklaďákem. Na pomoc jim přijede jeden džíp s kulometem, takže se ho rychle zbavte. Poté už pokračujte ke hřbitovu. Uvnitř hřbitova je dost aktivity, kryjte se za náhrobními kameny a u branky dávejte pozor na Claymore – ten musíte odstranit. No, i když – musíte – přiznám se že jsem nezkoušel ho tam nechat. Můžete moji chybu napravit a zkusit, co to udělá. Po vkročení do další části hřbitova vyčistěte domek za vámi. Až to uděláte, schovejte se za náhrobek hned u další branky v předu a sledujte věž. Začne po vás pálit hoooodně odolný raketometčík. Až na chvíli zaleze, vpadněte i s týmem do třetí části hřbitova a udělejte rychlou čistku. Pak hoďte na věž granát a je po srandě. To však jen na pár vteřin.

Obrázek     Obrázek

Podle obrázku jste jistě poznali, že vás čeká další létající kus kovu. Tak tedy vzhůru na něj! Změníme však taktiku. Věž obsahuje kromě dvou skrytých vojáků také velké zásoby raket. Zlikvidujte případné kontakty, vystoupejte nahoru do věže a trošku si zamachrujte s RPG nebo L.A.W. Vrtulník na vás nalétává v pravidelně se opakujících cyklech, takže není problém se trefit, munice je taky dost. Bohužel vaše trefa nebyla až tak úplně košer a vrtulník spadl do nedaleké vesnice společně s posádkou, která tento pád jistojistě přežila. Jelikož jste u nelítostného Vietcongu, jděte do vesnice a udělejte tam pořádný vítr. Nepřátel je dost a dost a nejlepší způsob je likvidovat je RPGčkem, které jste si nechali z věže (radím vám, nechejte si ho, bude ho potřeba).

Obrázek     Obrázek

Poslední část se vede ve stejném stylu jako celá tato mise – svižně, akčně a hrdinsky. Vyjděte z vesnice, přejděte neúrodná rýžová políčka a usaďte se za stromem. Tady se hodí to RPG. Dobře namiřte a trefte se přímo do malého okýnka bunkru. Tím se zbavíte kulometu. Imperialisti se však nevzdávají lehce a posílají proti vám M113. Stačí dvě raketometné rány pod kulometnou věžičku transportéru a je po něm. Hoďte do zákopů granáty, co zbude postřílejte AKčkem a vejděte do pevnůstky. Tím jsme se dostali na konec a já vám blahopřeji k úspěšnému (Eh, hlavní hrdina zemřel, bylo to úspěšné?) dohrání Vietnamské kampaně. Sejdeme se v multiplayeru (aspoň doufám).

Obrázek     Obrázek

Obrázek     Obrázek

The End VC Campaign

Autor: Raptor

© 2005 - 2015
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Esche
Veškerý obsah webu zde zveřejněný je chráněn autorským zákonem a jeho kompletní,
ale i částečné přejímání bez souhlasu šéfredaktora je výslovně zakázáno!