Skočit na obsah

Vietcong 2

E-shop

Anketa

Odkazy

  • Vietcong 2 - Scorpions.cz
  • Vietcong 2 || fansite

Přispějte

Statistika

  • TOPlist

Tip #1 - Jak se v mapě Waterstation dostat za plot?

První příspěvek v této sekci se týká multiplayerové mapy Waterstation. Mapa má mnoho předností a lze ji zařadit mezi ty lepší, a to i z toho důvodu že existuje možnost dostat se v této mapě za plot, který vás jinak prostorově dosti omezuje. Dole na screenech máte důkaz a popis místa, na kterém se dá za plot proniknout. Ale pozor! Pěšky tam tudy neprojdete – vemte si nějaký vehikl! (Za tento tip vděčím nadšenému hráči Vietcongu 2 Krvežíznivci. Moc díky ;-))

Obrázek
Obrázek
Tak tady to je – nedaleko VC vlajky!
A jsme tam!
Obrázek
Obrázek
Ach, ta sladká volnost!
To je pohled člověka, co vystoupil z tanku mimo mapu.

Tip #2 - Jak se v mapě Checkpoint dostat za ostnatý drát za bunkrem?

Další tip je skoro stejný jako ten první. Jen nepotřebujete žádné vozidlo – chce to jednoduše jen umět plavat. Pro ty co ještě neví, jak na to: pokud se budete koukat přímo před vás nebo si budete zkoumat nohy, tak vám vaše postavička bude hloupě chodit po dně do té doby, než ji udusíte. Zvedněte tedy radši hlavu nahoru a hurá do vody. Doplavte až za ústí řeky a vylezte na břeh. Chcete to bez plavání? Fajn! Na screenu máte i druhou cestu. A zpátky se můžete vrátit ještě třetí cestou. Není nad to vyděsit nic netušícího konga, který vlezl do bunkru a chopil se kulometu, dobře nabroušeným nožem. Přes křoví za ostnatým drátem vás totiž málokdo spatří a jakmile zaleze do bunkru, můžete se nerušeně a tiše vydat za ním. Díky směřujte Zoomerovi :-)

Obrázek
Obrázek
Tady to jde taky, stačí podlézt drát
Nejlehčí cesta – jezerem.
Zbraň držte hezky nahoře!!
Obrázek
Obrázek
Za tenhle drát se dostaneme.
Voila! Ani to nebolelo ;-)

Tip #3 - Perfektní místo pro kempení na Tigerfallsu

Teď budete potřebovat trochu té zručnosti – pokud se chcete dostat na toto vcelku dobré místo (screen jedna, nahoře nalevo od skály) na Tigerfallsu nacvičte si skoky s rozběhem. Nedá se to popisovat blíže, kde a jak máte skočit, ale aspoň vám na screenech naznačujeme přibližně to místo, ze kterého musíte začít (druhý screen) a odkud se přibližně naposledy odrazit (třetí screen). Jakmile se ale dopracujete až nahoru otevře se vám nádherný výhled, jak na stranu Vietnamců, tak na stranu Američanů.

Obrázek
Obrázek
   
Obrázek
Obrázek
   

Tip #4 - Rozhledna na Trailu

Tentokrát zavítáme do další ze skupiny větších map – Trailu. Na mapě mají ňamíci (Vietcongové) menší výhodu v podobě dobrého střeleckého místečka. Je jím chajda hned na začátku tábora těsně u vlajky. U malé stříšky je totiž větší vrstva půdy a není těžké se dostat na velkou střechu, kde se můžete třeba skrýt s nepřátelskou vlajkou, když víte, že je ve vaší základně Američan. Ostatně – vidíte na screenech.

Obrázek
Obrázek
   
Obrázek
Obrázek
   

Tip #5 - Staňte se pravým americkým kemperem

Dneska si hopsání procvičíme na Waterstationu. Přímo před hlavním vstupem do VC báze je chajda, které můžeme říkat třeba skladiště. Před ním se nachází pěkný sloupec beden, no a není problém se s jejich pomocí dostat až na střechu skladiště, odkud dobře pokryjete celou přední část VC báze :). No a pokud chcete jen tak zamachrovat, skočte si ze střechy i na vedlejší strom. Tam už ale není moc dobrý výhled pro střílení.

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Tip #6 - Chaloupky na Checkpointu

Checkpoint je jednou z mých nejoblíbenějších map. Mimojiné právě proto, že nabízí spoustu zajímavých a dobře využitelných míst, na kterých si lze perfektně vylepšovat skóre. A jde to, aniž by vás někdo hned označil za kempera. Míst je totiž hodně, jsou blízko sebe a tak je můžete střídat do té doby, než vám někdo začne nadávat za spawncamping :)). Pak stačí popadnout flag a utíkat a utíkat … Na chatky ve VC bázi se dostanete pomocí beden, respektive pomocí kopečku, vše na screenech. Jeden skok je sice obtížnější, ale nic, co byste za pár pokusů nezvládli. Na čtvrtém screenu se mrkněte, jak se postavit na bedně ze třetího screenu, ulehčí vám to hopsání.

Obrázek
Obrázek
   
Obrázek
Obrázek
   
Obrázek
Obrázek
   

Tip #7 - Bunkr na checkpointu

Další tip je opět z mapy Checkpoint. Jistě všichni víte, kde se na checkpointu nachází bunkr. A jistě také víte, že se dá vylézt do druhého patra. Ne každý už ale ví, že je možné se dostat i na střechu! Jak na to? Nejdříve jděte do onoho druhého patra, natlačte se v podřepu k „oknu“ a mačkejte skok dokud vám postavička nepřeleze okraj. Jakmile budete na venkovním ochozu postavte se za modrou plynovou bombu ( pokud ji nikdo před tím neodbouchnul) a s její pomocí (a taky s troškou šikovnosti) se můžete dostat až na úplný vrcholek bunkru. O využitelnosti této pozice snad netřeba mluvit :).

Obrázek
Obrázek
   
Obrázek
Obrázek
   

Tip #8 - Checkpoint a zase checkpoint – zdi aneb jak na ně

Ano, zase jsme na Checkpointu. Tentokrát v americké základně a hopsat budeme na zdi. Na prvním screenu vidíte rozbitou zeď, která trošku připomíná schůdky. Není nic lehšího než je oba, hezky po jednom, vyhopsat. Druhý screen ukazuje situaci po vyhopsání. Pokud chcete i na druhou stranu rozbourané zdi, odražte se za zběsilého sprintu od úplného kraje zdi na screenu 2. Hopsněte někam na místo ze screenu 3 (přesně tam, kde ukazuje křížek), nadechněte se a udělejte poslední skok z místa na screenu 4. Hurá, zatleskejte si! Jste tam. Přeju pevné nervy a málo zlomených noh :).

Obrázek
Obrázek
   
Obrázek
Obrázek
   

Tip #9 - Hrobečky na checkpointu

Checkpoint má opravdu hodně málo omezené možností co se skákání týče :). Další vychytávkou je střelba z hrobečků, díky kterým můžete střílet i přes zeď, který vás v rozhledu hodně omezuje. Pro snipery a dobré střelce nutnost.

Obrázek
Obrázek
   

Tip #10 - Balkóny na mapě Bridge

Tak, troufám si říct, že vám právě svěřuju jeden z nejzajímavějších tipů na dobré místo. Výchozí pozice bude na balkónu. Na balkóně vyskočíme na jeho zábradlí (stejnou technikou jako jsme vyskakovali z bunkru na checkpointu) a pak provedeme jeden těžší skok. Z balkonového zábradlí (za sprintu v podřepu) skočte na balkón před vámi. Určitě se vám to napoprvé nepovede, ale zkoušejte, jde to (délka skoku z opačné strany je vidět na screenu 2). Stojí to za to, protože se dostanete na balkón, ke kterému nevedou schody ani dveře a jste tam dobře krytí. Ale to není vše. Z tohoto balkónu se totiž dostanete ještě na další 2!! Všechny 4 balkóny vidíte na prvním screenu. Z druhého na druhý se dostanete menším skokem, ze třetího na čtvrtý stačí přejít úplně kolem zdi a jste tam. Kemperský sen …

Obrázek
Obrázek
   
Obrázek
Obrázek
   
© 2005 - 2015
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Esche
Veškerý obsah webu zde zveřejněný je chráněn autorským zákonem a jeho kompletní,
ale i částečné přejímání bez souhlasu šéfredaktora je výslovně zakázáno!